Militarny Rajd Zadaniowy 24 h "Commando"

Militarny Rajd Zadaniowy 24 h "Commando"


#1 2009-04-21 23:40:35

Mar80

Administrator

Zarejestrowany: 2009-04-21
Posty: 27
Punktów :   

Uwagi

Bardzo prosimy o uwagi dotyczące imprezy ..... co sie podobało i co Waszym zdaniem nie wyszło.

Offline

 

#2 2009-04-22 13:27:00

camel

Uczestnik

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 2
Punktów :   

Re: Uwagi

Prucie plecaków-ok-gra ma być w duchu "fair play". Poddam pod rozwagę tylko możliwość dokonania tego przed startem-może sie nie znam ale jakoś nie potrafię sobie wyobrazić wojaka co mu na kilka minut przed akcją wywracają całość do góry-koleś jest sprawdzany i dalej staje,w jakiejś strefie "zdemilitaryzowanej" i tam czeka na start. Zgodzimy się że warto co nieco zabezpieczyć przed np. wodą a lepiej to zrobić w spokoju.
Poza tym uwag brak
Za imprezę dziękuję i do zobaczenia na kolejnej.

Ostatnio edytowany przez camel (2009-04-22 14:49:19)

Offline

 

#3 2009-04-22 16:41:22

Grokom

Uczestnik

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 2
Punktów :   

Re: Uwagi

I na tym ma polegać "wyrównanie szans", żeby przypadkiem nikt nie przemycił jakichś wspomagaczy!!! Co do imprezy, to byłem pozytywnie zaskoczony organizacją i formułą rajdu, tutaj ukłon do organizatorów;). Niektóre konkurencje były rzeczywiście ciężkie, ale nie wszystkie... Nie chce już dzielić, które były ciężkie, a które lekkie, bo każdy ma inne predyspozycje. Podobało mi się to, że wszystko było jednym ciągiem, dzięki czemu rajd był jeszcze bardziej ekstremalny, nie każdy jest w stanie zap... biegiem 24h non stop, wykonując po drodze różne zadania. Ciekawym pomysłem były kary za niewykonane zadanie, trochę to urozmaicało nasze zmagania... Do rzeczy które trzeba by poprawić, (nie mam tu żadnych pretensji, tylko sugeruję co można by zrobić w przyszłości;)) doliczył bym finał, mógł by być dłuższy, dla 3 teamów, bo skoro przeszli taki kawał w takim tempie, to chcieli by trochę dłużej powalczyć ze sobą niż tylko do pierwszej konkurencji. A i taka uwaga do Pana Macieja, który uważa, że „czas” jest najbardziej miarodajny...no cóż..., jest miarodajny, ale nie najbardziej. Na ocenę końcową powinno złożyć się wiele czynników, nie tylko czas, bo np. ktoś może być dobry w bieganiu szybko biegać, na dalekich dystansach, ale będzie miał słabiutkie ręce, których siła również powinna być brana pod uwagę. Bo jeden ma 2.50 na km, ale robi 30 brzuszków w min. a drugi ma 3.30, a za to robi 60 brzuszków w min. Moim skromnym zdaniem powinny być brane wszystkie czasy, powtórzenia, pomysły, nie można stawiać tylko na maratończyków, trzeba dać szansę i siłaczom, a najlepiej  żeby i Ci i tamci byli wszechstronni. I jak to ktoś kiedyś powiedział, ciało człowieka jest jak  trójkąt, ale równoboczny trójkąt. Na wierzchołkach poszczególnych ramion jest po kolei Siła, Wytrzymałość, Dynamika. Wszystkie ramiona muszą być równe, jeżeli tak jest, tzn. że damy sobie radę z każdym zadaniem. Innych zastrzeżeń nie mam, super że wszystko było na orientacje, jeszcze raz gratuluje imprezy i mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy. To był sprawdzian nie tylko siły, wytrzymałości, czy dobrego czytania mapy. Weryfikacji przedstawiona została również psychika, która trochę mi podupadła na 7 punkcie podczas spływu kajakowego, przez to, że skąpałem się na początku w rzece. Mniej więcej do połowy trasy było spoko, ale potem mogłem na własnym przykładzie obserwować pierwsze objawy hipotermii, kiedy raz, że nie mogłem powstrzymać szczekających zębów i drgawek to jeszcze w obu nogach złapał mnie takie zaj... skurcze, że wolałem nimi nie ruszać. Zapomniałem o bolących wcześniej rękach, wypatrywałem tylko końca..., którego długo jeszcze nie było widać...Miałem wtedy mały kryzys, jednak z tego względu, że bardzo waleczny charakter i nigdy nie daję za wygraną, jakoś to przezwyciężyłem i dopłynąłem skostniały do końca trasy, za co na pocieszenie dostaliśmy kolejne zadanie, do którego biegłem jak nigdy, byle tylko rozgrzać się trochę.
Pozdrawiam Tomek

Offline

 

#4 2009-04-22 21:58:11

Mar80

Administrator

Zarejestrowany: 2009-04-21
Posty: 27
Punktów :   

Re: Uwagi

Co do "prucia plecaków" to był jeden z elementów sprawdzających sprawnośc i organizację pakowania "szpejozy". Naszym zdaniem powinno się to odbywac w jeszcze większym stresie i tępie.
Finał natomiast zorganizowany był w takim tępie ze względu na gości......zaszczycających swoją obecniścią imprezę.

Offline

 

#5 2009-04-22 22:10:37

Zając

Uczestnik

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 2
Punktów :   

Re: Uwagi

Generalnie podobało mi się bardzo Pierwszy raz brałam w czymś takim udział i jestem mile zaskoczona. Bałam się, że zadania będą dla mnie za trudne - przygotowane z myślą jedynie o rosłych, silnych i zaprawionych na siłowniach panach owszem, karniaki, które zaliczyłam, można by przeliczyć na drugą taką trasę ;P , ale liczy się to, że nie byłam od razu zdyskwalifikowana. Wielki PLUS tutaj.

Sugestii w kwestiach organizacyjnych chyba nie mam żadnych. Co do uwagi kolegi Grokoma natomiast, uważam, że stawianie na czas w tym rajdzie, a nie na zbieranie punktów itp., pozwala na wyrównanie szans - jeśli ktoś szybko biega, a nie zrobi pompek - biegiem nadrobi i karne i dogoni/przegoni drużynę przed sobą. Przy bieganiu karniaków też można było przegonić kogoś, kto miał ich nawet mniej. Ocenianie natomiast każdej dyscypliny z osobna, poza kolejnością przybycia do mety, poważnie zaniżyła by niektórym wyniki (w tym przypadku mówię np. o sobie ;-p )

Ah, może jeszcze taka uwaga - myślę, że powinno dopuszczać się jedną osobę do kwalifikacji końcowej, jeśli jej partner/partnerka nie dał/a w pewnym momencie rady i nie chce/nie może iść dalej. Nie wiem, jak to jest/było w realnych akcjach, ale wydaje mi się, że jeśli ma się jakieś zadanie do wykonania, to najsłabsze ogniwa zostają gdzieś po drodze, natomiast przynajmniej jedna osoba z wysłanej grupy zadaniowej dąży do zakończenia misji. Owszem - z regulaminu wynikało, że taka osoba rajd ukończyć może, nie będzie jednak brana pod uwagę w klasyfikacji. To obniża morala, chęci i motywacje. Dlatego takie wypadki (niedyspozycja jednej osoby z grupy) powinny być rozwiązane w jakiś inny sposób.

To na razie by było na tyle
Dzięki za imprezę i wielki szacun dla Organizatorów
Mam nadzieję, że załapię się na kolejne takie imprezy.
Pozdrawiam,
Katarzyna vel Zając

Offline

 

#6 2009-04-22 23:28:39

skoczek

Uczestnik

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 1
Punktów :   

Re: Uwagi

Jednym słowem impreza świetna. Co do poruszonego wyżej tematu trzepania plecaków to nie rozumiem czemu zostały odebrane izotoniki, energetyki itp. były zgodne z regulaminem i nie uprzedzono że nie można posiadać tego typu specyfików. Pisanie o wyrównaniu szans to oczywiście mrzonki. Równie dobrze można było odebrać niektórym czerwone buty bo podobno szybciej się w takich biegnie.

Offline

 

#7 2009-04-23 00:11:02

camel

Uczestnik

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 2
Punktów :   

Re: Uwagi

Stanowisko organizatorów w kwestii wszelkiej maści dopalaczy rozumiem i podpisuje się pod nim także-ma natomiast rację kolega skoczek-brak informacji o takim ograniczeniu a co nie jest zakazane zasadniczo jest dozwolone. Nie wszyscy mieli okazję poczynać sobie na imprezach organizowanych w tym gronie a dalej znać pewnych zasad. Na wydolność myślę jednak, że większy wpływ mają w/w środki niż czerwone, zielone czy inne obuwie także nie jestem w stanie zrozumieć uwagi skoczka-wprost-uważam kolego że nie masz racji.

Co do plecaków-obstaję przy swoim-sprawność i organizację można sprawdzić szeregiem kolejnych zadań, a uczestnik w mokrych łachach na sobie i z drugim zestawem mokrych w plecaku zaraz stanie się widzem. Wiem, że ta impreza rządzi się swoimi prawami i ma mieć określony ciężar gatunkowy ale myślę że nie zaniżając jej poziomu organizatorom da większą satysfakcję większa grupa finiszująca czy przechodząca do kolejnych zadań. Takie jest moje zdanie.

Offline

 

#8 2009-04-23 16:16:34

Grokom

Uczestnik

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 2
Punktów :   

Re: Uwagi

Chyba nie przeczytałaś dokładnie tego co napisałem Zajączku... Ja nie mówię żeby stawiać tylko na siłaczy, albo tylko na wytrzymałościowców, chodzi o to żeby brać wszystko pod uwagę, nie tylko biegi. Bo nie można stawiać tylko na nogi, to zła droga, "Komandos" musi być wszechstronnie wyszkolony. A to, że Ty byś nie dała rady, to sorry, czas zacząć pracować na swój sukces i to ciężko, nie można myśleć tylko o sobie. Rajd był dobrze przygotowany i to się ceni, to co napisałem to tylko mój pomysł jak można by go udoskonalić, organizatorzy mogą z niego skorzystać ale nie muszą, ich wybór:)
Pozdrawiam

Offline

 

#9 2009-04-23 17:33:40

Zając

Uczestnik

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 2
Punktów :   

Re: Uwagi

No - tu to się z Tobą w 100% zgadzam Poćwiczyć muszę i to sporo.... Rzeczywiście - jak tak przedstawiłeś sprawę, to się przychylam nawet do Twojego zdania. Można by jeszcze np. jakieś zaszyfrowane wiadomosci dawać, za których rozszyfrowanie byłoby można np. opuścić jedną bazę

Offline

 

#10 2009-04-23 21:17:17

Mar80

Administrator

Zarejestrowany: 2009-04-21
Posty: 27
Punktów :   

Re: Uwagi

Takie zadania były np. za prawidłowo wykonane zadanie z rosjaninem opuszczało się jeden punkt!
Za rok będzie zupełnie inaczej.........jak zawsze!

Offline

 

#11 2009-04-26 10:52:17

arekr

Uczestnik

Zarejestrowany: 2009-04-25
Posty: 2
Punktów :   

Re: Uwagi

witam,
1. trzepanie plecaków - jestem zdania, że sprzęt zakazany powinien być jasno określony w regulaminie. W końcu nie bierzemy adrenaliny w strzykawkach tylko ogólnodostępne i dozwolone środki dla uprawiających sport. Zabierania zasypek też nie rozumiem. A niektórzy w niewiedzy zabierali zamiast wody powerade oraz zamiast jedzenia żele energetyczne i kiepsko na tym wychodzili... A z drugiej strony - trzepanie wcale nie było szczegółowe, gdyby ktoś zechciał to bez problemu mógł coś przemycić
2. Formuła rajdu bardzo mi się podobała - znajdowanie punktów i wykonywanie zadań. Być może poszczególne zadania na punktach powinny być dłuższe, żeby nie odnieść wrażenia, że były tylko przystawką dla pieszego pokonywania trasy.
3. Ktoś wspominał o zbyt krótkim finale - zgadzam się
4. Uważam, że organizacyjnie rajd zasługuje na najwyższe uznanie. Może nie jestem jakimś rajdowym weteranem, ale coś już po drodze zaliczyłem i naprawdę organizatorom należą się wielkie słowa uznania.

Offline

 

#12 2009-04-26 15:05:15

Emeryt Remi

Uczestnik

Zarejestrowany: 2009-04-25
Posty: 3
Punktów :   

Re: Uwagi

Wiele lat temu, sam byłem organizatorem rajdów biwaków i obozów. Wiem ile czasu i poświęcenia wymaga zorganizowanie tego typu przedsięwzięcia. I za ten Wasz cenny czas bardzo dziękuję. Impreza musiała na mnie zrobić wrażenie, skoro po tygodniu często wracam myślami do trasy, punktów kontrolnych i tej atmosfery pełnej rywalizacji a jednoczesnie życzliwosci i uśmiechu. Za wszystko jestem dla Was pełen uznania i życzę jeszcze wielu tak udanych imprez.   Mój głos w dyskusji dotyczy jedynie napojów. Uwazam że jest duża różnica pomiędzy napojami izotonicznymi a napojami energetycznymi. Te pierwsze wyrównują poziom wody i elektrolitów wydalanych z organizmu z potem oraz uzupełniają witaminy i minerały, natomiast napoje energetyzujące których jestem przeciwnikiem, oparte w dużej mierze na kofeinie dają chwilowego kopa i nic poza tym. Pozdrawiam!

Offline

 

#13 2009-04-30 13:59:20

junior

Uczestnik

7736977
Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2009-04-25
Posty: 1
Punktów :   

Re: Uwagi

wg mnie bezsensowne było to "trzepanie plecaków" jak i tak ludziom zostawiliście portfele... (pieniądze) jak się szlo przez trasę to można było często zaobserwować jak uczestnicy rajdu stoją w sklepie w kolejce i i tak kupują napoje energetyczne wodę i różne żeczy które podobno były zabronione..
Po za tym wszystko było dobrze zorganizowane

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotelstayfinder hotels-world Dębki wakacje materace janpol świnka morska skinny